Premiéra podcastu Let’s Break The Silence 12. 4. 2024

admin Akcie školy, Mladé letá, Novinky

 

Máme za sebou úspešnú premiéru nášho podcastu Let’s Break The Silence.
12. 4. 2024 o 10h v s

poločenskej miestnosti Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej, školská firma Mladé Letá pod záštitou J.A. Slovensko n.o. a pod vedením p. Ladislava Čajka, odprezentovala svoj podcast o šikane.
Téma známa po celom svete, rovnako ako v minulosti tak aj v súčasnosti. Rozhodli sme sa nemlčať, neprehliadať ju a už vôbec nie tolerovať. Je dôležité postaviť sa za seba i za tých, ktorí potrebujú pomoc.
Zostavili sme rozhovory s odborníkmi, Ing. Jankou Švecovou, koordinátorkou ochrany detí pred násilím, Mgr. Veronikou Kiňovou, psychologičkou a s JUDr. Danielom Prčom, prokurátorom.

Zároveň si môžete vypočuť aj Barborku, obeť šikany, svedkyňu Kiku a dvoch agresorov.
Základná škola J.A. Komenského v Revúcej aj Samuela Tomášika z Lubeníka s nami zdieľala nadšenie, prispeli vystúpeniami a krátkou scénkou poukazujúcou na diskrimináciu a nátlak spoločnosti. Na jej konci sa ale zhodli, že lepšie je neodsudzovať druhých za odlišnosti, pretože každý z nás je niečím jedinečný a takto by sme skončili osamelý.
Na koniec by sme ešte chceli poďakovať spoločnosti MOSS s.r.o bez ktorej by tento podcast nevznikol a aj mestu Revúca.

Vypočuť si podcast Let’s break the silence! (Zastavme šikanu) môžete v aplikáciách Spotify, Google Podcast a na Podmaze. Stačí vyhľadať Otvorená Revúca 📻, alebo kliknúť na odkazy nižšie ⬇️

Spotify >> https://open.spotify.com/episode/7v2UqEm4JLQf9b45RpatfA?si=272c1c09fdcc441f
Google podcast >> https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy9kYzhhNThiOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
Podmaz >> https://podmaz.sk/podcast/otvorena-revuca

Prajeme príjemné počúvanie 👂