Image
4-ročný študijný odbor

Gymnázium

Baví ťa zisťovať informácie, skúmať rôzne témy a objavovať? Máš v pláne ísť na vysokú, ale zatiaľ nemáš jasné zameranie?

Na štvorročnom gymnáziu získaš prehľad v humanitných, prírodných i sociálnych vedách, osvojíš si schopnosť efektívne sa učiť a spracovávať informácie. Dostaneš priestor rozvíjať svoje zručnosti a porastieš aj ako osobnosť. Získaš skrátka kvalitnú prípravu na prijímačky aj štúdium na vysokej škole - a je jedno, či potom zvolíš jazyky, medicínu alebo napríklad právo.

Informácie o prijímačkách
Učebný plán

Kód a názov odboru
7902 J - gymnázium

Poskytnutý stupeň vzdelania
Úplné stredné (všeobecné) vzdelávanie s maturitou (gymnázium)

Doklady o dosiahnutom vzdelaní
Vysvedčenie o maturitnej skúške

Dĺžka štúdia
4 roky

Jasné dôvody

Prečo ísť práve k nám?


Príprava na vysokú

Dostaneš kvalitnú prípravu na prijímačky aj štúdium na vysoké. Prevažná väčšina absolventov štvorročného štúdia sa bez problémov dostane na vysnívanú školu.

Skvelé zázemie

Na vzdelávanie dostaneš všetko, čo je potrebné – od počítačov, cez nové prírodovedné laboratóriá až po kvalitné pripojenie na Wi-Fi. Okrem toho máme chill out zóny, posilňovňu a bazén so saunou.

Výjazdy do zahraničia

Získaj skúsenosti v zahraničí! Škola je zapojená do programu World of Friends. Jeho súčasťou sú zahraničné stretávanie a spoločná práca na projektoch.

Rozvíjaj svoju osobnosť

Okrem vedomostí ťa čaká osobnostný rast. Ovládneš umenie argumentácie, kritického myslenia a zvládneš prezentovať svoje myšlienky.

Venuj sa tomu, čo ťa baví

V štvrťáku sa môžeš cez semináre profilovať smerom, ktorý ťa zaujíma najviac. Ďalší priestor pre rozvoj ti poskytnú aj rôzne krúžky.

Kvalitný všeobecný prehľad

Neuniknú ti znalosti z prírodovedných, humanitných ani sociálnych vied. Vďaka znalostiam ľahko dosiahneš svoje ciele a budeš flexibilný na trhu práce.
Aké budeš mať uplatnenie?

Kam po štúdiu?

Gymnázium ti otvorí cestu na akúkoľvek vysokú školu, slovenskú aj zahraničnú. Či sa rozhodneš pokračovať na práva, medicínu, ekonómiu, jazyky, techniku, informatiku na Slovensku alebo v zahraničí, GMK je skvelým začiatkom tvojho ďalšieho štúdia. Pripravíme ťa na prijímacie konanie aj samotné štúdium.

Odovzdáme ti kvalitný všeobecný prehľad – budeš mať podstatné znalosti z prírodovedných, humanitných i sociálnych vied. Vďaka všetkým znalostiam ľahko dosiahneš svoje ciele a budeš flexibilný na trhu práce. Alebo si chceš dať od štúdia pauzu a poznávať svet? Máš to vo svojich rukách, možnosťou je nespočetné množstvo.

Na akú vysokú školu idú absolventi gymnázia

Kde študujú maturanti 2023?


Farmácia
1 študent
Filozofia a politologia
2 študenti
Informatika
1 študenti
Ekonómia
1 študent
Policajná akadémia
1 študent
Medicína
3 študenti
Prírodné vedy
3 študenti
Pedagogika
6 študentov
Právo
2 študenti
Technické zameranie
4 študenti
Spomienky bývalých študentov

Čo dnes robia naši absolventi?


Ján Žgravčák

hovorca spoločnosti KIA, asbolvent 1996

Júlia Zsírosová

študentka LF Univerzity Karlovy, absolventka 2015

Chceš študovať gymnázium?

Zisti, ako je to s prijímacím konaním a dosiahni svoj cieľ.
Pozri sa ako na prijímačky