International Student Identity Card

ISIC

Využi zľavy pre študentov

Vybav si ISIC


Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je multifunkčný preukaz dostupný pre žiakov stredných a základných škôl vo veku od 6 rokov. Žiaci ho môžu získať priamo cez svoju školu a množstvo funkcií a výhod prináša nielen samotným žiakom a ich rodičom, ale aj strednej alebo základnej škole, ktorú navštevujú a ktorá im preukaz vydáva.

Svoj preukaz môžeš nosiť pri sebe aj v elektronickej podobe v ISIC aplikácií. V tejto appke máš navyše množstvo extra kupónov, ktoré nenájdeš medzi bežnými zľavami v databáze. Info o appke TU.

Na čip v preukaze si môžeš nahrať napríklad elektronickú peňaženku (električenku v MHD, vlakoch, autobusovej doprave…), ale aj prístupy do niektorých miestností, na plaváreň či do knižnice.

Preukaz slúži ako tvoj doklad o statuse študenta a ako preukaz na zľavy na Slovensku ale aj v zahraničí.

ISIC si môžeš objednať na tomto odkaze: https://isic.sk/platbaskoly/.

Cena nového preukazu je 22 €.

Nenechaj sa pripraviť o výhody

Predĺženie platnosti ISICu


Aby ste mohli  aj v tomto školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť.

Objednávanie  známok ISIC 09/2023 v hodnote 10 € (zároveň aj bezhotovostná úhrada) prebieha iba cez platobnú bránu:    www.objednaj-preukaz.sk  

  1. Študent si vyberie zo zoznamu školu, vyplní potrebné údaje, zvolí si spôsob doručenia – či chce známku doručiť na školu alebo priamo domov a urobí úhradu. Preukaz bude v databázach platný hneď, takže na online zľavy a v ISIC appke ho môžete používať okamžite po platbe.
  2. Následne na týždennej báze (vždy v stredu) príde na školu zoznam žiakov spolu s objednanými známkami.

Pokiaľ sa rozhodne, že známku si nechá doručiť na adresu priamo domov, tak mu ju doručí kuriér. V tomto prípade cena bude 10 € + poplatok za doručenie kuriérom 3€.

Image