Nadýchla sa drevom…

Vedenie školyNovinky

Budova našej školy, ktorá oslavovala 160.výročie svojho založenia, sa v deň osláv nadýchla drevom. Zaslúžili sa o to dvaja umelci z nášho okolia – pán Pavel Ferdinandy a pán Miroslav Sklenárik, absolvent nášho gymnázia.

Drevo opracované rukami pána Sklenárika sa na nádherné sochy premenilo, obrazne povedané, ako voda na víno. Ich vysoký reliéf, ako formálny zámer, mení miestami hmotu na vánok, líniu na zvuk. Razom premení pochmúrnu náladu na príjemnú a navodí úžasný pocit pokoja a harmónie.

Pán Ferdinandy je majstrom ľudovej umeleckej výroby. Kus obyčajnej palice premieňa na neobyčajné betlehémske kyjaky, pastierke palice a ozembuchy. Nie je skúpy na slovo a rád sa s procesom svojej tvorby podelil aj s našimi žiakmi.

Zo srdca vám obom ďakujeme za tú drevenú krásu, ktorou sa nadýchla naša škola.