1

Deň otvorených dverí 15.2.2022

Informácie o 2. dni otvorených dverí nájdete tu:  Kliknite sem

Vážení záujemcovia o štúdium na GMK, milí deviataci,

chcete vedieť ako si žijú študenti na GMK?  Chcete sa dozvedieť viac o štúdiu na našej škole, či o tom, ako vás pripraví na vysokoškolské štúdium? Máte jedinečnú príležitosť!

V utorok – 15. marca 2022 sme pre vás pripravili Deň otvorených dverí so začiatkom o 9.45 pre pripojenie zo škôl a poobede od 16.30 pre individuálne  pripojenie pre  rodičov a žiakov, ktorý sa chcú dozvedieť viac… 

Bude sa realizovať prostredníctvom on-line stretnutia.

Máme pre vás pripravené informácie o štúdiu i o mimoškolských činnostiach v škole. Môžete sa tešiť na zaujímavé filmy o samotnom štúdiu, o aktivitách študentov, o priestoroch školy, či na videá našich absolventov.

Tešíme sa na stretnutie s vami i na vaše otázky, na ktoré vám radi odpovieme.

Ste srdečne vítaní.

Pripojte sa kliknutím sem (starý link)

Pravidelne kontrolujte stránku pre nové informácie, pridáme ich čoskoro.

 

Návod na pripojenie:

 1. Klikneme na odkaz uvedený vyššie.
 2. Ak máme na počítači aplikáciu Microsoft Teams, tak v hornej časti klikneme na tlačidlo otvoriť. Ak aplikáciu nemáme alebo nevieme či ju máme správne nastavenú, tak klikneme zrušiť a pokračujeme krokom číslo 3.

  Otvorenie aplikácie MS Teams

 3. Klikneme na tlačidlo s textom Pokračovať v tomto prehliadači. Ak toto tlačidlo nevidíme, tak nemáme nainštalovaný prehliadač Google Chrome alebo Microsoft Edge. Prehliadač Google Chrome si môžeme stiahnuť z tohto odkazu: Webový prehliadač Google Chrome – stiahnutie.
 4. Po chvíli sa nám otvorí webové rozhranie aplikácie Micorsoft Teams. Ak toto rozhranie používame prvýkrát, tak sa nás aplikácia opýta na povolenie prístupu k nášmu mikrofónu a kamere. Klikneme na tlačidlo povoliť. Nebojte sa, kameru a mikrofón stále môžeme zapnúť a vypnúť.

  Povolenie prístupu k mikrofónu a kamere

 5. Na ďalšej obrazovke sa nás aplikácia pýta na naše meno a či chceme mať hneď na začiatku zapnutú kameru s mikrofónom. Mikrofón  odporúčame vypnúť, pretože môže pre všetkých účastníkov vytvárať ozvenu. Neskôr, keď budeme potrebovať hovoriť, ho stále môžeme zapnúť. Ak máme viacej mikrofónov alebo výstupov zvuku, môžeme kliknúť na nastavenia .

  Zadanie mena, nastavenie zvuku a videa

 6. Teraz už len čakáme, kým nás niekto z prezentujúcich vpustí dnu. Na dolnom panely, ktorý sa aktivuje stále, keď pohneme myšou, môžeme vidieť tlačidlá. Pre nás sú dôležité tlačidlá pre ovládanie mikrofónu, kamery a na záver tlačidlo chat. Toto tlačidlo nám na boku zobrazí miesto na písanie, kde si môžeme písať s jednotlivými účastníkmi a organizátormi a taktiež klásť otázky.

  Dolný panel

 7. Máme hotovo. Prajem vám príjemne strávený čas na Dni otvorených dverí.