2. Deň otvorených dverí

Srdečne pozývame

širokú verejnosť, záujemcov o štúdium na GMK, hlavne ôsmakov a deviatakov na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční, už po druhýkrát, 11.marca 2021 o 15,00 hod. .

Bude sa realizovať prostredníctvom on-line stretnutia.

Neváhajte, pripojte sa.

Dozviete sa, ako si žijú študenti na GMK. Pripravené sú pre vás krátke videá  o samotnom štúdiu, o aktivitách študentov, o priestoroch školy, i o našich absolventoch.

Ste srdečne vítaní aj spolu s rodičmi.

Tentokrát sme pre vás pripravili aj malé prekvapenie. Troch z vás – ôsmakov či deviatakov, čakajú super darčeky – slúchadlá JBL, Powerbanka, USB kľúč.

Veríme, že sa šťastie usmeje práve na vás 😊.

Tešíme sa na stretnutie s vami i na vaše otázky, na ktoré vám radi odpovieme.

Kliknutím sem sa pripojíte cez Microsoft Teams

Youtube Livestreamnemôžete s nami hovoriť, neodporúča sa, použite len v krajnom prípade.

Návod na pripojenie (Microsoft Teams)

Návod na pripojenie cez mobilný telefón (neodporúčame):

 1. Nainštalujeme si aplikáciu Microsoft Teams z aplikačného obchodu Google Play / App Store.
 2. Nie je potrebné sa registrovať.
 3. Klikneme na link vyššie a zvolíme možnosť Pripojiť sa k schôdzi. Ak sa nás telefón opýta na aplikáciu, tak vyberieme aplikáciu Microsoft Teams.
 4. Klikneme ešte raz na tlačidlo Pripojiť sa k schôdzi v aplikácii Microsoft Teams.
 5. Zadáme naše meno s priezviskom a klikneme tretí raz na tlačidlo Pripojiť sa k schôdzi.
 6. Mikrofón odporúčame vypnúť. Zabráni to vzniknutiu ozveny pre všetkých účastníkov. Mikrofón zapíname len keď chceme hovoriť. Ak chceme, môžeme si zapnúť kameru.
 7. Máme hotovo. Prajeme vám príjemne strávený čas na Dni otvorených dverí.

Návod na pripojenie cez počítač (odporúčame):

 1. Klikneme na odkaz uvedený vyššie.
 2. Ak máme na počítači aplikáciu Microsoft Teams, tak v hornej časti klikneme na tlačidlo Otvoriť. Ak aplikáciu nemáme alebo nevieme či ju máme správne nastavenú, tak klikneme zrušiť a pokračujeme krokom číslo 3.

  Otvorenie aplikácie MS Teams

 3. Klikneme na tlačidlo s textom Pokračovať v tomto prehliadači. Ak toto tlačidlo nevidíme, tak nemáme nainštalovaný prehliadač Google Chrome alebo Microsoft Edge. Prehliadač Google Chrome si môžeme stiahnuť z tohto odkazu: Webový prehliadač Google Chrome – stiahnutie.
 4. Po chvíli sa nám otvorí webové rozhranie aplikácie Micorsoft Teams. Ak toto rozhranie používame prvýkrát, tak sa nás aplikácia opýta na povolenie prístupu k nášmu mikrofónu a kamere. Klikneme na tlačidlo Povoliť. Nebojte sa, kameru a mikrofón stále môžeme zapnúť a vypnúť.

  Povolenie prístupu k mikrofónu a kamere

 5. Na ďalšej obrazovke sa nás aplikácia pýta na naše meno a či chceme mať hneď na začiatku zapnutú kameru s mikrofónom. Mikrofón  odporúčame vypnúť, pretože môže pre všetkých účastníkov vytvárať ozvenu. Neskôr, keď budeme potrebovať hovoriť, ho stále môžeme zapnúť. Ak máme viacej mikrofónov alebo výstupov zvuku, môžeme kliknúť na nastavenia .

  Zadanie mena, nastavenie zvuku a videa

 6. Teraz už len čakáme, kým nás niekto z prezentujúcich vpustí dnu. Na dolnom panely, ktorý sa aktivuje stále, keď pohneme myšou, môžeme vidieť tlačidlá. Pre nás sú dôležité tlačidlá pre ovládanie mikrofónu, kamery a na záver tlačidlo chat. Toto tlačidlo nám na boku zobrazí miesto na písanie, kde si môžeme písať s jednotlivými účastníkmi a organizátormi a taktiež klásť otázky.

  Dolný panel

 7. Máme hotovo. Prajeme vám príjemne strávený čas na Dni otvorených dverí.