1

Študentská vedecká konferencia v GMK Revúca

Motto: Čo vlastníš duchom,
to si spoznal,
čo si spoznal,
to ťa zaujalo,
a čo ťa zaujalo,
to ti otvára nový svet.

21. november bol pre nás výnimočný. Školské lavice sme vymenili za stoličky v spoločenskej miestnosti. Tu sme sa stretli na jubilejnom 10. ročníku ŠTUDENTSKEJ VEDECKEJ KONFERENCIE, na ktorej naši študenti prezentovali to, čo ich zaujíma, čomu sa venujú – súťaž Mladý záchranár, lockpiking (otváranie zámkov), tajomstvá Bermudského trojuholníka, pokusy v chémii, Eulerova veta v matematike, bizarné choroby, problematika plastového odpadu, miesta s desivou minulosťou, elementárne častice vo fyzike, pamiatky v našom okolí (Šivetická rotunda). Na konferencii vystúpilo 16 študentov s 10 príspevkami.

Pozvanie na konferenciu prijali hostia RNDr. Pavol Hvizdoš, CSc., riaditeľ ústavu  materiálového výskumu SAV v Košiciach, Mgr. Adriana Kvetková, riaditeľka RP MPC v Banskej Bystrici, RNDr. Anna Macková zo ZŠ Pliešovce, ako aj rodičia a starí rodičia, ktorí vysoko ocenili vystúpenia našich študentov, ako aj priebeh celej konferencie. Účinkujúci, okrem vynikajúceho občerstvenia pripraveného školskou jedálňou a sladkej torty, boli ocenení diplomom, hodnotnou poukážkou do kníhkupectva a drobnými darčekmi.

10. ročník konferencie ukázal, že naši študenti dokážu prezentovať svoje príspevky na vysokej úrovni, ich prezentačné zručnosti sa z roka na rok zlepšujú. Už teraz sa tešíme na budúci ročník, ktorý bude určite ešte zaujímavejší a zapoja sa do neho ďalší študenti.

RNDr. Milota Dendisová