Noc v knižnici

  1. apríla 2017 sa na Gymnáziu Martina Kukučína v Revúcej otvorili brány Rokfortu. Žiacka školská rada už druhýkrát usporiadala akciu s názvom Noc v knižnici. Tento rok s tematikou slávneho knižného hrdinu, Harryho Pottera. Žiaci z prímy, sekundy a tercie prišli v poobedňajších hodinách do školy s vedomím, že celú noc strávia rôznymi aktivitami a zo školy odídu až ráno.

Najskôr náš triediaci klobúk žiakov rozdelil do fakúlt, tak ako sa na Rokfort patrí. Po tejto slávnostnej ceremónii sa mohol začať celonočný čarodejnícky turnaj. Rokfortské fakulty súťažili proti sebe v rôznych  disciplínach. Ako to už v  čarodejníckych školách chodí, ich hlavnou náplňou  je naučiť sa základy čarovania. Tomu sa nevyhli ani naši žiaci a z kúzlenia boli skúšaní hneď dvakrát. Zvládli to  bravúrne a za odmenu  sa mohli odfotiť v kúzelníckych plášťoch, klobúkoch i s neodmysliteľnými paličkami. Počas  večere si všetci pochutnali na vynikajúcom  guláši, ktorý pripravil člen študentskej rady  a jeho kuchársky tím. Potom nasledovala ďalšia aktivita. Tentoraz mali naši malí kúzelníci za úlohu stvárniť zopár známych scénok z kníh o Harrym. Mladí herci zvládli svoje roly na výbornú.

Keďže  gymnazisti veľmi radi športujú, študentská rada si pre nich pripravila nezvyčajný šport –  metlobal. Tento „šport“ každému učaroval a aj keď boli pravidlá známe len málokomu, rýchlo si ich osvojili a na konci už lietali na provizórnych metlách ako profíci. Aktivity sme zakončili hľadaním horcruxov rozmiestnených po celej škole, aby bol Voldemort zničený aj v našej gymnaziálnej verzii Harryho Pottera.

Tieto všetky aktivity však gymnazistov zďaleka nevyčerpali. Do rána sa ešte všetci veselo zabávali na čarodejníckej tancovačke v spoločenskej miestnosti gymnázia.

Ráno sme z nášho GMK – Rokfordu odchádzali síce unavení, ale plní krásnych zážitkov.

Fotogaléria