Noc v knižnici s Pavlom Dobšinským

Deti sa tešia, keď skončí škola a môžu ísť domov. No vo štvrtok popoludní, 4. mája, to bolo úplne ináč.  Naši najmladší študenti sa nevedeli dočkať, kedy sa budú môcť vrátiť do školy. Dôvod bol úplne jednoduchý. Nevedeli sa dočkať, kedy strávia v priestoroch školy celú noc.

Áno, už to bolo tretíkrát, čo Žiacka školská rada v spolupráci s vyučujúcimi slovenčiny zorganizovala podujatie – Noc v knižnici. Tento rok bolo témou 190. výročie narodenia Pavla Dobšinského – slovenského rozprávkara.

Pre žiakov boli pripravené rôzne aktivity.

Najprv však vytvorili družstvá, ktoré boli pomenované podľa rozprávok – Jelenček, Trojruža, Černokňažník a Zlatovláska.

Svoje vedomosti o rodákovi zo Slavošoviec si overili v kvíze. Ďalšou úlohou bol „projekt“, ktorý si vyžadoval tvorivosť, fantáziu a herecké schopnosti, pretože každá skupina mala napísať scenár jednej rozprávky a podľa neho zahrať krátku verziu danej rozprávky. Opäť sme sa presvedčili, že naši žiaci sú šikovní a ich vystúpenia boli vtipné  a skoro profesionálne. Všetci sa dobre zabávali.

Nikomu sa nechcelo spať, boli plní energie, o čom sme sa mohli presvedčiť v spoločenskej miestnosti, kde sa spievalo a tancovalo. O polnoci sa presunuli do telocvične, kde medzi sebou súťažili v netradičných disciplínach.

Ale ani to ich neunavilo a väčšina zotrvala v bdelom stave až do rána.

Rozchádzali sa po vyhodnotení. Ostatní spolužiaci prichádzali do školy a  oni si šli domov oddýchnuť.

Opäť jedna skvelá akcia. Tešíme sa na stretnutie o rok.

Fotogaléria